By admin

Het nieuws van het geweld tegen en overlijden van Richard Nieuwenhuizen heeft het bestuur van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging geschokt. Net als dat dit voor het gehele scheidsrechterskorps en alle voetballiefhebbers als een schok is gekomen. Wij, bestuur en leden van de RSV, verafschuwen het geweld en leven mee met de nabestaanden.

Je vraagt je af, waar dit ophoudt. Het had al veel eerder op moeten houden, maar de werkelijkheid is ons vooruitgelopen. Het gehele voetbal moet niet alleen een statement maken, maar ook actief aan de slag om geweld in het voetbal uit te bannen. Het is niet een probleem dat alleen op het veld leeft, maar iets dat in de samenleving leeft en gebeurt. Sta open voor elkaar en durf met elkaar de dialoog aan te gaan. Samen kunnen we er voor zorgen dat uitwassen als het geweld tegen Richard Nieuwenhuizen van de velden verdwijnen.

De KNVB heeft de enige juiste beslissing genomen om alle wedstrijden af te lasten. Voor nu -zoals velen al hebben geschreven- is het een goed signaal dat verenigingen het respect opbrengen om komend weekeinde geen oefenwedstrijden te arrangeren en dat wij als scheidsrechters geen medewerking verlenen aan het fluiten van oefenwedstrijden.

Wij beseffen terdege dat velen de dupe zijn van de kleine groep die zorgt voor de uitwassen. Maar er is een grens overschreden en dat moeten we met z'n allen beseffen.

Vanuit de RSV willen we je als bestuur dan ook vragen komend weekend uit respect en bezinning geen wedstrijden te fluiten, vlaggen of op enig andere wijze medewerking aan te verlenen. Wij hopen van ganser harte dat verenigingen zelf ook al besluiten om geen enkele wedstrijd te organiseren.

We rekenen op je medewerking.

Bestuur van de RSV

Onderwerp